Nejslavnější závod světa není potřeba představovat a legendární událost mohou letos zažít fanoušci i přímo v Česku, a to díky závodu L’Etape by Tour de France. Město Beroun se stalo oficiálním partnerem akce. „K této příležitosti bude v Berouně fanouškovská zóna, která bude vybudována u finiše sprinterské prémie vedle autokempu a dětského dopravního hřiště. Svým programem bude zaměřená zejména na rodiny s dětmi,“ uvedla Jitka Soukupová, vedoucí oddělení komunikace a vnějších vztahů města.

Konec tranzitních kamionů ve Zdicích, Cerhovicích a na Žebráku.
Tranzitní kamiony už nesmí sjet z dálnice. Ledaže mají v regionu cílovou stanici

Program fanzóny například nabídne dovednostní cyklistické soutěže, výrobu památečních odznaků či oblíbené malování na obličej. „Všichni bez rozdílu věku si pak budou moci vyzkoušet i flotilu nejrůznějších kuriózních kol,“ dodává Soukupová.

Peleton, který bude čítat až 1500 cyklistů, startuje z pražského Strahova ve dvou vlnách. A sice start závodu na dlouhé trase je ve tři čtvrtě na deset a závod na krátké trase začíná v 11 hodin. Cyklisté vjedou do regionu přes Podkozí, odkud budou pokračovat směrem Chyňava, Hýskov, Beroun, Hostim a Bubovice. Odtud trasa pokračuje do Loděnic a region opustí přes Nenačovice.

Sportovní nadšenci rozjeli vlastní projekt: Cvitch spojuje lidi pohybem

Lidé by na této trase měli počítat s až tříhodinovým dopravním omezením, které vybrané komunikace zcela uzavře. Uzavírky ovlivní i pravidelné spoje MHD. Povolený průjezd budou mít pouze složky integrovaného záchranného systému. Více informací o časech uzavírky mohou lidé najít na příslušných obecních úřadech nebo na webových stránkách závodu.