Kroupy se v květnu loňského roku nahromadily ve snížených místech budovy a do objektu následně zatekla voda. Kvůli tomu se musela v hlavním sále klubu kompletně vyměnit podlahová krytina. „Původní parkety nahradila litá podlaha," upřesnil místostarosta Hořovic Ondřej Vaculík.

Také čtěte: Silnice poškozuje mráz i přetížená kamionová doprava

Hořovickým byla nyní na odstranění povodňových škod poskytnutá dotace ve výši dva a půl milionu korun. Z těchto finančních prostředků se kromě jiného bude hradit i oprava fasády radnice, která byla při krupobití také poškozená.

K úpravám klubu Labe se finančně přidává i město Hořovice, na jeho konto půjdou náklady za úpravu rozvodů topení, osvětlení či techniky pro zajištění zvuku a podobně.

Nepřehlédněte: Berounští strážníci jdou znovu k soudu

Úpravy Labe míří do finále a na přelomu měsíce února a března se ze staveniště přemění v místo s pestrou nabídkou kulturních akcí. Už od poloviny příštího týdne klub nabídne přednášku zaměřenou na historii těžby černého uhlí a tématem tohoto středečního setkání budou i zaniklé obce v Brdech.

Ve čtvrtek se promítá Rodinný film a hudební žánr zastoupí sobotní koncert zaječovské Rocksany.

Na přelomu měsíce se ze staveniště stane opět místo s pestrou kulturní nabídkou.

Program Labe

  • 1. března od 19 hodin přednáška připomene zaniklé obce v Brdech a historii těžby černého uhlí v mirošovské a skořické pánvi. Přednáší Martin Lang a Tomáš Makaj
  • 2. března od 19.30 hodin
  • Rodinný film – odpovědi na řadu otázek ze života jedné rodiny hledá ve svém druhém celovečerním filmu režisér Olmo Omerzu.
  • 4. března od 20.00 hodin
  • Koncert Rocksany – vystoupení chlapeckého hudebního seskupení ze Zaječova doplní křest jejího provního videoklipu. Hostem muzikant a umělec Michal Skořep