Vedení městského plaveckého areálu Laguna se rozhodlo od září přistoupit ke změnám otevírací doby. „První týden v září je Laguna uzavřena kvůli pravidelné údržbě. Od 7. září pak bude plavecký bazén otevřen od 7 do 22 hodin, provozní dobu jsme tedy ještě o půl hodiny prodloužili,“ uvedl ředitel berounské Laguny Vojtěch Matějček.

Zároveň však dojde i ke zkrácení otevírací doby, a to relaxační a tobogánové části bazénu. „Po dvouletém provozu jsme vyhodnotili dopolední návštěvnost v této části bazénu. Ve všední dny, s výjimkou prázdnin, relaxační část navštěvuje v této době jen pár jednotlivců. Dopolední provoz je pro nás ztrátový, proto jsme od září přistoupili ke změně otevírací doby,“ vysvětlil Vojtěch Matějček důvody, které vedly ke zkrácení provozní doby. Návštěvníci Laguny do této části bazénu tak budou moci ve všední den jen od 14 do 22 hodin.

„Domnívám se, že tím nikoho neomezíme. I odpoledne jsou v Laguně volnější, a tak kdo si chce zajít v klidu do whirpoolu, nebo pokud maminky s dětmi chtějí využít k návštěvě klidnější část dne, odpoledne jim bude určitě vyhovovat,“ vzkazuje všem Vojtěch Matějček.

„Mrzí mě, že už dopoledne nebudu moci aquapark s dětmi využívat. Jsem na mateřské dovolené a s mými kluky jsem se chodila koupat právě dopoledne, kdy bylo ve vodě nejmíň lidí. Ale asi tím nic nezměním. Po tolika letech čekání na krytý bazén v Berouně jsem ráda, že vůbec s dětmi někam můžeme,“ reagovala na zkrácení otevírací doby Laguny paní Michaela z Berouna.