Pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce při kontrole Lahůdkářství Tmaň 12. dubna 2024 objevili výskyt trusu hlodavců, hmyzích škůdců, plísní na stěnách, nečistoty na podlaze, regálech či zařízeních, poškozené stěny, strop, korozi na kovových konstrukcích polic a regálů, z čehož plyne riziko kontaminace potravin z důvodu nevyhovujících prostor. Provozovna rovněž nebyla zabezpečená proti pronikání škůdců.

Nedostatky se podařilo přes víkend odstranit

„12. dubna jsme na základě kontroly výrobnu s prodejnou uzavřeli,“ informoval Marek Bartík ze Státní zemědělské a potravinářská inspekce s tím, že v lahůdkářství v sobotu provedli generální úklid a v neděli požádali o znovuotevření. „V neděli 14. dubna jsme provedli opakovanou kontrolu a povolili provozovnu znovu otevřít," dodal Bartík. „V pátek jsme dostali seznam výtek, které jsme museli přes víkend upravit, takže od pondělí zase fungujeme,“ potvrdil majitel provozovny v Tmani Erik Heyrovský.

Otrávené návnady nalezené v katastru obce Praskolesy na Berounsku.
Poházené vuřty v Praskolesích otrávily psy, jeden nepřežil. Viníka hledá policie

„Chodím si tam pro pomazánky, například hermelínová nám moc chutná. Také pro nakládané hermelíny a ryby – zavináče a očka. Chlebíčky už si tam nekupuji, protože hodně podražily. Raději si je z jejich vlašského salátu připravuji sama. Že bylo lahůdkářství uzavřené, jsem vůbec nevěděla. Tak snad to tam dali do pořádku, abych si tam mohla jít zase něco koupit. Zrovna dneska jsem tam chtěla jít pro sekanou,“ svěřila se jedna ze zákaznic.