A profesi, na níž se připravuje, hodlá s pomocí mladých ratměřických hasiček využít i při volné disciplíně soutěže Miss hasička Středočeského kraje 2013 na Konopišti.

S hasičským sborem se Veronika Benáková  minulý víkend zúčastnila okrskové soutěže ve Voticích. Ale jen jako  divačka.

„Což mě samozřejmě mrzí, ale  letos jsme družstvo žen nedaly dohromady. Maminy mají mimina a část žen také byla v práci," povzdechl asi finalistka s tím, že příští okrsková soutěž budou pořádat Ratměřice.

„Tak budeme celý rok pilně zkoušet, aby jsme se také trochu ukázaly," přislíbila studentka, která kromě hasičských soutěží zpívá ve sboru Jordánek, který v Ratměřicích funguje rok.

„Zpíváme vícehlasně  klasiku od Dvořáka,  od Smetany. Zkoušíme o víkendech v mateřské školce, kde je klavír, a schází se nás kolem patnácti. Vystupovaly jsme na vánočním koncertu a minulou neděli při Dni matek," popsala Veronika svojí další aktivitu.   A ke zpěvu také hraje na hudební nástroje  a baví jí tancování, čemuž se věnovala  osm let ve votické Základní umělecké škole.

K uměleckým aktivitám si ještě přibrala fotbal, který hrála za smíšený žákovský tým a leden rok hostovala v nedalekých Louňovicích. Dále hraje basketbal a baví jí atletika.

Na pódiu konopišťského amfiteátru si šestice finalistek v sobotu hned při úvodním představení zatancuje polku. Původní partner, s nímž tancuje na plesech, jí účast odřekl. „Tak ho nahradí tatínek," konstatovala Veronika Benáková, pro níž byla nedávná zkouška společenských šatů  velice příjemnou a obohacující  záležitostí. „Zkoušela jsem mezi posledními a jsem  s výběrem naprosto spokojená," podotkla skromně hasička s tím, že před publikem určitě nějaká nervozita bude, ale choreografie nástupů a jednotlivých disciplín jí problémy nedělá.