Uzavírku Lážovictoiž ignoruje většina řidičů. A to i přes to, že po místní komunikaci v tomto směru mohly dosud projíždět pouze autobusy hromadné dopravy a podle starosty Lážovic i místní obyvatelé. Ostatní řidiči, pro které platí zákaz vjezdu, však dopravní značení nerespektovali.

Kritice se neubránil ani starosta

Kritice se neubránili ani samotní zástupci obce. Řidič autobusu upozornil na to, že zákazem by neměli projíždět ani místní obyvatelé. „Dopravní značení by neměl porušovat nikdo, natož starosta, který zde projížděl také. Starosta má jít příkladem a dodržovat stejná pravidla jako ostatní,“ upozornil řidič autobusu.

Lážovickým došla trpělivost.Podle nich nezodpovědní řidičiničili nezpevněnopu místní komunikaci i statiku okolních domů. Připomínka řidiče autobusu byla poslední kapkou, obec bude ve směru na Neumětely zcela uzavřena. „Rozhodlo o tom zastupitelstvo Lážovic, které se uskutečnilo v pterý 25. srpna. A to na základě stížnosti řidiče a liknavosti kraje, jehož zástupci stále odkládají jednání, které by urychlilo odstranění uzavírky,“ konstatoval starosta Lážovic Jiří Budil. „Na místní komunikaci, která je ve vlastnictví a správě obce, umístíme nejpozději do pátku závoru. Klíče od ní budou mít pouze místní obyvatelé s trvalým pobytem a chataři,“ vysvětlil starosta.

Řidiči se objížďkám nevyhnou

Řidičům, kteří projížděli několik týdnů zákaz vjezdu, nezbude nyní nic jiného, než se vydat na stanovené objízdné trasy. Ty vedou přes les zvaný Housina a Velký Chlumec. To samé čeká i řidiče autobusů. „O našem rozhodnutí budeme ihned informovat hořovický odbor dopravy. Na změny upozorníme i zástupce společnosti Probo Bus, která v regionu zajišťuje hromadnou dopravu. Dopravci budou muset připravit náhradní zastávku,“ uzavřel Budil.

Komplikovanou situaci stěžuje i to, že je zcela uzavřena sousední obec Skřipel.