Kraj poslal koncem loňského roku téměř dva miliony korun na úpravu poškozené hráze místního rybníka a obec nyní zajistí potřebné úpravy vodní nádrže.

Přestože na návsi ještě nezačal pravý stavební ruch, obec Lážovice a firma, která zajistí úpravu vodní nádrže, si v pondělí předali stavbu. „Začneme bouracími pracemi a zpevněním dna rybníka,“ upřesnil postup starosta Lážovic Jiří Budil.

Stavba by neměla provoz ještě víc zkomplikovat. „K další dopravním omezením by dojít nemělo. Po dobu stavebních prací budou ve směru na Neumětely, tak jak je tomu i nyní, projíždět pouze autobusy a obyvatelé Lážovic. Řidiči, kteří pojedou po silnici vedoucí z Osova ve směru na Beroun, by neměli být omezení vůbec,“ doplnil Budil.

Dalším krokem úprav bude položení potrubí a zavezení vodní nádrže. Pět kamionů přiveze roury o průměru 1,5 m a ostatní potřebný materiál do Lážovic až ze Švédska. „A to z důvodu ceny i kvality výrobku. Samozřejmě, že bychom rádi upřednostnili dodavatele z Čech, ale překvapilo mne, že české firmy nejsou schopné na takovou poptávku reagovat. to mě zklamalo. Myslím, že v době krize, by k temto situacím docházet nemělo,“ upozornil starosta Lážovic. „Nákupem materiálu ze zahraničí ušetříme desítky tisíc korun,“ uzavřel Jiří Budil.

Zástupci Lážovic předpokládají, že úpravy v obci budou trvat jen několik měsíců.