Koncem loňského června se zřítil okraj obecního rybníka v Lážovicích. Kvůli tomu byla obec ve směru na Neumětely od července uzavřená. „Hlavně díky finanční pomoci kraje, který nám na úpravu rybníka přispěl téměř dva miliony korun,“ konstatoval starosta Lážovic Jiří Budil.

Společně s krajskými úředníky se Lážovičtí dohodli na postupu, kdy nebude opravená hráz, ale na dno obecního rybníka bude položené potrubí a vodní nádrž bude zasypaná. Zástupci Lážovic zadali vypracování projektu na zatrubnění rybníka a nyní stavbu s odbornou firmou i zajišťují.

„Hned na začátku akce jsme narazili na problém. Únosnost podloží rybníka nebyla taková, jakou jsme předpokládali. Přišli jsme na to hned v prvních dnech, kdy zde bagr zapadl,“ popsal starosta. „Rybník roky nikdo nečistil, bylo v něm více než jeden metr bahna,“ dodal Budil s tím, že se tím konec stavby se tím prodloužil maximálně o tři dny.

Do letošního května by měly být při úpravě lážovické návsi dokončené hrubé stavební práce. Zástupci obec předpokládají, že kolaudace zatrubněného rybníka by se měla uskutečnit v červnu. Tím by mohla být uzavírka Lážovic ve směru na Neumětely zrušená již v červenci.