Z důvodu výpovědi nájemní smlouvy bude lékárna u hořovické nemocnice od soboty uzavřena. Mezi majitelem nemocnice a stávajícím provozovatelem lékárny proběhla už řada jednání, stále však není jasné, zda si na obnovení provozu lékárny počkají pacienti dva týdny, či několik měsíců. „V každém případě tady lékárna bude. Otázkou je pouze kdy. V současné době je v provozu soukromého subjektu, který je v nájmu v prostorách, které patří nemocnici. Logicky nemocnice chce provozovat samostatně i provoz lékárny,“ sdělil ředitel Nemocnice Hořovice Tomáš Jedlička.

Jednání prozatím nerozhodla o dalším provozu

Nemocnice jedná se stávajícím provozovatelem o tom, zda je ho možno převzít poměrně plynule, nebo zda je výpověď z nájmu nutné řešit v souladu se smlouvou.

„Stále jednáme o možnosti plynulého přechodu mezi ukončením současného provozovatele a převzetím dalšího. To znamená uzavření lékárny na jeden až dva týdny. Jednalo by se o čas nutný pro doplnění zásob a příchod nového personálu. Když nedojde k dohodě o převzetí provozu a bude podle smlouvy, může přestávka trvat až dva měsíce,“ konstatuje Jedlička a dodává, že nemocnice jedná intenzivně o první možnosti.

Pro léky budou muset pacienti na vzdálené náměstí

Do lékárny u nemocnice v Hořovicích míří pacienti nejen od svých obvodních lékařů, jejichž ordinace se nacházejí přímo v budově nemocnice, ale i z ostatních ambulancí. „Kdo dochází na lékařské vyšetření do nemocnice, kupuje si léky zde. Je dobře, že lékárna u nemocnice bude uzavřena pouze na přechodnou dobu. Nehledě k tomu, že v každé lékárně jsou jiné ceny léků, a tady byly nejpřijatelnější,“ řekla Věra Hibská z Hořovic. „Uzavření lékárny mne překvapilo. Bydlíme blízko nemocnice. S dětmi docházím k lékaři přímo do nemocnice. Do lékárny budeme muset podniknout cestu až na náměstí,“ uvedla maminka dvou malých dětí Jana Chloupková z Hořovic.

Současný nájemce zajišťuje provoz lékárny již patnáct let. Zatím zvažuje stanovisko k výpovědi z nájmu z prostor, ve kterých se lékárna nachází. V Hořovicích jsou pacientům k dispozici další dvě lékárny. Obě se však nacházejí ve vzdálenějších místech od hořovické nemocnice.