Lenka Rendlová se zúčastnila soutěže plavání. „V nejdelší přihlášené disciplíně 200 metrů polohový závod jsem získala nejcennější zlatý titul mistra světa. Dále jsem plavala 100 metrů prsa, kde jsem obsadila druhé místo o pouhých 6 setin vteřiny za první. Druhou stříbrnou medaili jsem získala shodně na délce 100 metrů kraul. Na závěr jsem získala, abych měla kompletní sadu, dvě bronzové medaile na 50 metrů prsa a 50 metrů kraul,“ shrnula.

Už jen zúčastnit se byl pro ni i zážitek. Město má více obyvatel jak celá Česká republika, proto prý bylo neuvěřitelné sledovat divácké zázemí, které místní pro sportovce připravili. „Pořadatelé uspořádali i pompézní zahajovací a závěrečný ceremoniál, kde byl přítomen i ambasador této akce, známý herec Jackie Chan,“ poznamenala Rendlová.

Na hry se přihlásila se dvěma kolegy, takže o fandění nouze nebyla. Na místě zahajovacího ceremoniálu se však setkali i s dalšími českými účastníky her – z řad policistů i hasičů. Posléze se podporovali na dálku.

Události se zúčastnilo téměř 10 tisíc sportovců ze 79 zemí. Mezi 51 možnými disciplínami byly známé sporty – například triatlon, plavání, volejbal, lední hokej, karate, cyklistika či golf. Nechyběly ale ani specializované hasičské disciplíny.