Krajská zastupitelka a ředitelka Úřadu práce v Berouně Lenka Šmídová (ČSSD), která uspěla v krajských volbách, musí rezignovat na svůj post.
„Tento krok podnikám na základě vyjádření ministerstva vnitra, které jsem obdržela na začátku tohoto týdne. Rezignovat musím kvůli neslučitelnosti obou funkcí, tedy funkce ředitelky úřadu práce a funkce krajského zastupitele a radního,“ uvedla Lenka Šmídová.

Ocitla se tak náhle před otázkou, které pozice se vzdá. „Protože moje rodinné záležitosti jsou v současné době velice náročné, nemohu být delší dobu mimo Beroun. Proto jsem se rozhodla rezignovat na pozici krajského zastupitele a zůstanu na pozici ředitelky úřadu práce,“ vysvětlila své rozhodnutí Lenka Šmídová.

Berounský region tak přijde o svého zástupce v krajském zastupitelstvu. Na místo Lenky Šmídové totiž bude dosazen další v pořadí podle výsledků krajských voleb, a tím je.

Z berounského a hořovického regionu nyní v zastupitelstvu Středočeského kraje zasedají Karel Mencl (ČSSD), Tomáš Havel (ODS), Jan Skopeček (ODS) a Pavel Hubený (KSČM).

„Region ztrácí někoho, kdo se podle volebních výsledků dostal nejvýše. Chápu rozhodnutí Lenky Šmídové, přesto nás to mrzí, pro město Beroun by v krajském zastupitelstvu byla velmi prospěšná,“ komentoval rozhodnutí Lenky Šmídové místostarosta Berouna Tomáš Havel.

S rozhodnutím Lenky Šmídové se seznámil i krajský zastupitel Karel Mencl, který s ní byl na společné kandidátce ČSSD. „Její rozhodnutí samozřejmě akceptuji. Znám ji dlouho, vím, že je to velmi pracovitá žena a určitě by na kraji odvedla velký kus práce,“ upozornil Karel Mencl.

„Je to velká škoda, že se paní Šmídová rozhodla opustit toto místo. Ale chápu, že se rozhodla raději setrvat ve svém současném zaměstnání. Rozhodně si ale myslím, že zbývající krajští zastupitelé nyní budou mít stíženou práci v prosazování zájmů našeho okresu,“ reagovali včera na rozhodnutí Lenky Šmídové voliči z Berouna.