A co má tato trochu nesourodá čtveřice společného?

Na konci minulého týdne právě v berounské restauraci U Blažků společně pokřtili nový stolní kalendář Leontýna, který letos slaví padesáté výročí. „Kalendář je pro nás velmi významnou událostí, protože je to nákladná záležitost a rozhodně ho nevydáváme každým rokem," uvedla ředitelka Leontýna Dana Zímová.

Velká událost je to i pro samotné klienty domova, řada z nich je totiž na fotografiích zvěčněna. Někteří z nich dorazili také na křest a náležitě si celou oslavu užívali.

„Oslavy našeho padesátiletého výročí vyvrcholí zahradní slavností v květnu. S kalendářem jsme ale tak dlouho samozřejmě čekat nemohli," dodala k oslavám Dana Zímová. Na květnové slavnosti do Leontýna současně pozvala širokou veřejnost. Budou se tak moci seznámit s životem v Leontýně, o kterém řada lidí má stále zkreslené představy.

A pro handicapované klienty a celý domov můžete přispět i vy. Stačí se zastavit v restauraci U Blažků, kde je kalendář Leontýna v prodeji. Navíc Provozovatel restaurace z každého prodaného jídla dává korunu právě na domov Leontýn.