Město investuje do oblíbeného lesoparku již několik let. Kvůli financování z dotací rozdělilo obnovu do etap, v nejbližších dnech začne už čtvrtá v pořadí. Tu ocení zejména děti.

„Budeme zpevňovat schody vedoucí na hradiště, podél něj počítáme s asi dvacetimetrovou skluzavkou. Děti vyběhnou nahoru po schodech a dolů se sklouznou. Vznikne tam i lanová dráha a také připravujeme turistický okruh," prozradil Berounskému deníku starosta Zdic Antonín Sklenář s tím, že herní prvky zaplatí město.

V plánu je i úprava zeleně, na kterou se Zdicím podařilo získat dotaci z ministerstva životního prostředí.

„V jedné z částí areálu budeme vysazovat stromy, navíc přibudou další lampy tak, aby bylo veřejné osvětlení zavedené až k dětskému hřišti," dodal Antonín Sklenář.

Zdický lesopark je hojně navštěvovaný nejen místními občany. Na vrchu Knihov se v posledních letech pořádají dětské dny, pro které jsou tam ideální podmínky. Další spoustu turistů a zájemců by mohla přilákat chystaná rozhledna. Její výstavbu měl zajistit Středočeský kraj, nakonec se ale hejtmanství vzhledem k nedostatečnému strategickému významu pro celý kraj rozhodlo peníze neuvolnit. Vedení města tak nyní shání finance na rozhlednu z jiných zdrojů.