„Nyní zajišťujeme projektovou dokumentaci. Myslím si, že je ve studii spousta nových a zajímavých prvků. Na tento projekt, jehož realizace se uskuteční v roce 2021, chceme požádat o dotaci. Než o ni ale požádáme, musíme vypsat výběrové řízení na dodavatele, který tuto zakázku pro naše město zrealizuje,“ vysvětlil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Bez zajímavosti není zamýšlená vyhlídka v podobě posedu se skrýší, který bude vybavený dvěma dalekohledy. Z těch budou moci lidé pozorovat údolí a také dění na části hřiště. „ Do posedu bude také zabudováno naslouchadlo podzemního telefonu, jehož prostřednictvím bude moci dítě komunikovat ze skrýše v posedu s kamarádem dole na hřišti,“ uvedla tisková mluvčí úřadu Romana Šimková.

Děti budou moci využít v Lesoparku liánovou houpačku a další herní prvky, jako například plošinu se sítí a širokou skluzavku, nebo labyrint z kamenů. „Zpracovaná studie počítá se skákacími kameny, lavicemi, terči pro házení šišek a s vyhlídkovým tunelem. Ten děti mohou využít jako prolézačku a dospělí jako soukromý prostor pro odpočinek s výhledem. V Lesoparku bude i lesní učebna se špalky k sezení. Jako venkovní učebnu ji může při pěkném počasí využít mateřská i základní škola,“ dodal starosta Králova Dvora Petr Vychodil.