Pět volných míst je ještě k dispozici na příměstském táboře s angličtinou, který se uskuteční v obci Nižbor a je určen pro školní děti a šikovné předškoláky a stojí 2800 korun. V termínu od 30. července do 3. srpna ho pořádá spolek Sport klub Beroun. „Tábor máme ze tří čtvrtin už naplněný. Náš tábor je příměstský. Děti povedou tři lektoři, rodilí mluvčí, kteří je budou provázet všemi táborovými činnostmi. Výuka angličtiny na našem táboře je především zábava. Kromě anglického jazyka chceme dětem nabídnout hlavně pravé, prázdninové dobrodružství se vším, co k tomu patří. Les, louky, řeka, prostě vše, co nádherné prostředí obce Nižbor nabízí,“ uvedla za pořadatele příměstského tábora Martina Bozemanová.

K velmi oblíbeným letním táborům v berounském regionu patří dvou týdenní tábor Střely Žebrák. Jezdí na něj děti od první do deváté třídy. Mnohé mu zůstanou věrné i v době, kdy už se chlubí občanským průkazem a nebo překročí osmnáctý rok. „Na tábor jsem začal jezdit později. Asi tak od 14 let. Oblíbil jsem si letní tábor v Manětíně, kam každoročně jezdím se Střelou Žebrák už deset let. Takže v současné době už ne jako dítě, ale jako vedoucí. O tábor je každoročně velký zájem. Jeho kapacita je kolem šedesáti děti a je každoročně naplněná,“ uvedl letitý táborník Jan Podhorník. Děti zde spí ve stanech s podsadou. Tábor U Vuršova mlýna v Manětíně bude i letos na způsob indiánské vesnice a rodiče za své dítě zaplatí přes tři tisíce korun. „Jedná se o rodinný typ tábora, kdy jsou děti v pohodovém prostředí, kde je čeká plno hezkých zážitků,“ dodal Jan Podhorník.

Letošní tábor v Manětíně bude ve stylu čar a kouzel po vzoru Harryho Pottera. Velmi mohou děti prožít také na letním táboře v Manětíně. Už tradičně ho pořádá Střela Žebrák a zájem o něj je každoročně větší než jeho kapacita dovoluje.

Velmi oblíbeným je také letní tábor v blízkosti řeky Střely. Konkrétně v lokalitě Rabštejna nad Střelou. Tábor je ze stanů s podsadou a několika dřevěnými budovami. Děti jsou ubytovány ve stanech vždy po dvou.

Stany jsou vybaveny lůžky s matracemi. Strava je pro děti zajištěná 4x denně v dostatečném množství. Děti si samozřejmě mohou přidat, když mají málo nebo si kdykoliv přijít, když mají hlad. Každý rok je program tábora zaměřený na nějaké téma. Letos má název Asterix a Obelix. Tábor se uskuteční na začátku letních prázdnin v termínu od 30. června do 14. července. Je čtrnáctidenní. V celotáborové hře se děti přenesou do doby 50 let před Kristem. Celá Galie je obsazená Římany. Přihlásit se děti mohou do 16. dubna.

„Dětem se na táboře líbí, takže pro jistotu si vždy zarezervujeme místa už v průběhu ledna. Kapacita tábora je omezená a stalo se nám, že když jsme zapomněli udělat rezervaci včas, nebylo už pro děti místo. Nyní, když už děti jezdí pravidelně, tak nám vedoucí posílá informaci předem. Dělá si předběžný průzkum přes email, protože je rok od roku o tábor větší zájem. Dcera už jezdí jako praktikantka. Nikdy nás nenapadlo, že by děti jely někam jinam. Mají na táboře za ty roky už dobré přátele,“ uvedla Petra Lísková z Berouna.

Příměstský tábor v Hýskově už má také svou letitou tradici. Před třemi roky ho zde začaly pořádat učitelky z místní základní školy a zájem o něj je mezi rodiči veliký. „Během letních prázdnin pořádáme dva tábory. Ten první, který se uskuteční v době od 23. do 27. Července je téměř plný. Zbývá nám už jen pár místečer. Na druhém, který pořádáme od 13. do 17. srpna je volných míst více,“ uvedla za pořadatele Iveta Rajlichová. Tábor se uskuteční v Centru Františka Nepila a za jeden turnus rodiče zaplatí 1800 korun. A co zde děti čeká? „Připravili jsme pro ně celotáborovou hru. Putování s žirafákem Fandou. Budeme sportovat, vyrábět, hrát hry, učit se anglicky a to vše zábavnou formou v příjemném prostředí obce Hýskov,“ poznamenala Iveta Rajlichová.