Soutěž dobrovolných hasičů v netradičním útoku, hry pro děti, prohlídka techniky akce policie. To byl program akce na ukončení prázdninových měsíců, který připravili hasiči ze Lhotky pro děti.

Ve Lhotce soutěžilo sedm družstev. „Jediné družstvo žen z Běštína odmítlo jakékoliv výhody a vrhlo se do soutěže s muži. A to s velkým úspěchem, umístilo se na čtvrtém místě,“ konstatoval pořadatel a velitel dobrovolných hasičů ze Lhotky Radek Filipovský. Jak dále uvedl, první příčku obsadili hasiči z Běštína, za nimi družstvo ze Stradonice a Radouše. Páté místo obsadil pořadatelský tým ze Lhotky a za nimi se umístili hasiči z Tetína a Lochovic.

Ukázka vozu Terno

Policie ČR přijela do Lhotky s ukázkou motocyklu, který byl vybaven zařízením na měření rychlosti vozidel. Sbor dobrovolných hasičů Králův Dvůr předvedl ukázku nového vozu Terno, jeho vybavení a užití při zásahu při hašení automobilů. Nechyběla ani ukázka teleskopického osvětlovacího stožáru.

Lhoteckou akci navštívilo více než pět desítek dětí. I s dospělými počet návštěvníků překročil dvě stovky lidí. Všichni mohli také sledovat i ukázku profesionálních hasičů z Hořovic. „Předvedli nám vyproštění osob z havarovaného vozidla. Vystříhání provedli hasiči místního sboru Lhotka pod vedením hasičů z Hořovic. Poté měli možnost zkusit stříhání i přihlížející,“ popsal zajímavosti akce Filipovský.

Hasičské ukončení prázdnin ve Lhotce pod Plešivcem se konalo letos poprvé. Pořadatelé děkují všem, kteří se na jeho uspořádání podíleli. V příštích letech hodlají akci opakovat.