K dopravní nehodě u Libomyšle byli v pátek večer přivoláni středočeští záchranáři. „V havarovaném automobilu byl zaklíněný devatenáctiletý spolujezdec. Mladík byl v bezvědomí a záchranáři u něj zjistili těžké zranění hlavy. Pacientovi lékařka zajistila dýchací cesty a zahájila léčbu,“ uvedla mluvčí Zdravotní záchranné služby středočeského kraje Tere za Janečková.

Mladík byl z auta vyproštěn před příjezdem záchranářů

Mladého muže poté záchranáři transportovali na anesteziologicko-resuscitační oddělení ve Fakultní nemocnici v Motole. Do příjezdu záchranářů byl mladík z vozu laicky vyproštěn a byla u něj prováděná laická první pomoc.

Dívka utrpěla mnohačetná poranění dolních končetin a pánve

V sobotu Po desáté hodině záchranáři zasahovali u dopravní nehody u obce Mořina. „V sobotu Po desáté hodině záchranáři Zdravotní záchranné služby Trans Hospital Řevnice zasahovali u dopravní nehody u obce Mořina. „Řidič zde pravděpodobně nezvládl řízení a narazil bočně do stromu, on sám neutrpěl zranění, ale jeho spolujezdkyni museli z vozu vyprostit hasiči. Lékařka měla podezření na vážná poranění pánve a obou dolních končetin, a tak byl na místo události povolán vrtulník Lékařské záchranné služby Praha,“ konstatoval ředitel řevnických záchranářů Bořek Bulíček s tím, že mladá pacientka byla napojena na umělou plicní ventilaci a letecky transportována do nemocnice Motol.

Řidiči zřejmě překročili povolenou rychlost vozidel

Podle vyjádření policie došlo k nehodám zřejmě kvůli překročení povolené rychlosti. „Oba případy jsou stále ve vyšetřování,“ uvedla tisková mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.„Při páteční automobilové nehodě jel čtyřiadvacetiletý řidič osobním vozidlem Honda Prelude ve směru od obce Libomyšl na Želkovice a v levotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy. Dostal smyk, vjel do protisměru, přeletěl příkop a vozidlo se převrátilo. Zastavilo se až o ohradník,“ popsala Marcela Pučelíková. V tomto případě byl řidič odvezen do hořovické nemocnice.

I v sobotu nezvládl muž levotočivou zatáčku

Při sobotní autohavárii nezvládl třiatřicetiletý řidič opět levotočivou zatáčku. „Jel obce Trněný Újezd ve směru k obci Mořina a osobním vozidlem Alfa Romeo v levotočivé zatáčce dostal smyk a následně vyjel na krajnici. Pak se dostal mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Řidič utrpěl lehká zranění,“ doplnila tisková mluvčí berounské policie.