Obecně je o testy velký zájem, což potvrdila i pracovnice na přepážce informací berounské pobočky v Obchodní ulici. Testy mají k dispozici jak u informační přepážky, tak i na všech pokladnách. Momentálně je prodej omezen na jeden kus balení pro jednoho zákazníka na den, aby se zajistilo, že se dostane na každého. Ve čtvrtek dopoledne byl berounský obchoďák překvapivě plný lidí. Šílenství po antigenních testech se ale nekonalo. „Zájem je veliký a lidé se ptají hodně. Není to ale nějak dramatické,“ potvrdila sympatická prodavačka na pokladně.

Řetězec ujišťuje, že testů mají dostatek. Zároveň se tento sortiment chystají rozšířit i na větší balení a o druhy, které dokážou odhalit virus ze slin. „V příštích dnech by měly dorazit další dodávky testů na sklad, včetně rodinného balení, které bude obsahovat 25 kusů testů. Přesné množství prozatím nemohu sdělit. Do sortimentu plánujeme zavést i antigenní testy s detekcí ze slin. Všechny testy jsou na seznamu povolených Ministerstvem zdravotnictví,“ potvrdila Maierl.

Po Kauflandu to je i Makro, které antigenní testy do svého sortimentu zahrnulo. Pozadu nechtějí zůstat ani Globus a Billa. Albert je dalším řetězcem, který o zahájení prodeje antigenních testů uvažuje.