Jak vysvětlil, jde o dvouletý projekt právní poradny pro lidi v tíživé sociální situaci na Hořovicku. „Projekt podpořila MAS Karlštejnsko z prostředků Evropského sociálního fondu,“ uvedl Jan Frank.

Právník bude k dispozici občanům Hořovic a okolí každou středu, tedy jednou týdně, po celý den v prostorách Charity Beroun v Hořovicích.

„Mohou se na něj obracet občané řešící dluhovou problematiku a agendu spadající do občanského zákoníku, jako je oblast rodinného práva a podobně,“ vysvětlil Jan Frank z Charity Beroun. Tomu se mohou i zájemci o konzultaci ozvat na telefonní číslo 775 722 784. „Je lepší se objednat předem,“ podotkl.

Ilustrační foto.
Nemocniční kaplan má být hlavně lidem nablízku a naslouchat

Jak již v minulosti uvedl ředitel Charity Beroun Petr Horák, s pomocí služeb poradny chtějí zabránit tomu, aby lidé přišli například o střechu nad hlavou. Problematika je ale širší, řada lidí v regionu se potýká třeba s problémy související s exekucemi.

Projekt přitom podle jeho slov reaguje na reálnou potřebu, kdy služba v současné době chybí. „Hořovická radnice v minulosti tyto právní služby poskytovala,“ připomněl.

Ze slavnostního předání Ceny města 2019 v Kulturním domě Plzeňka v Berouně.
Cenu města získali kronikářka Marie Kopřivová a lékař Jan Rybáček