Z tohoto důvodu město Beroun pořádá v rámci prevence kriminality ve spolupráci se státní a městskou policií v předvánočním období akci zaměřenou na bezpečné chování lidí při nákupech v obchodních centrech. Tato akce se uskutečnila ve středu na parkovišti u obchodního domu Lidl v Berouně. Děti ze základních škol společně s policisty a městskými strážníky upozorňovali zákazníky supermarketu, aby i lépe hlídali své tašky a kabelky.

„K této akci jsme přizváni každým rokem. Upozorňovali jsme i řidiče aut, aby ve vozidlech nenechávali věci, protože mohou zaujmout zloděje,“ uvedl zástupce velitele Městské policie Beroun Jan Kyselý. 


Cílem akce Bezpečný nákup je přimět zákazníky obchodních center aby byli opatrní a dávali si na své věci větší pozor. „Před deseti letý jsem přišla o peněženku, když jsem synovi nakupovala vánoční dárky. Nikdy na to nezapomenu. Vím, kdy i jak se to stalo. V květinářství se na mne namáčkla tlustá ženská. Pak jsem šla platit a v kabelce už peněženka nebyla,“ uvedla Martina Šmídová.