Přestože se desítkám lidí denně zdá, že rekonstrukce železničního mostu na Zavadilku, jejímž investorem je Středočeský kraj, postupuje pomalu, podle berounského místostarosty Michala Mišiny probíhají stavební práce v souladu s harmonogramem.

Ilustrační foto.
Zemědělci už kvůli suchu sčítají ztráty


„Denně řešíme řadu stížností lidí, kteří upozorňují na nečinnost stavební firmy a poukazují na to, že řidiči musí zbytečně most objíždět. Rád bych ale všechny ubezpečil, že tomu tak není. Problém je v tom, že stavební práce nesmí ohrozit projíždějící vlaky pod mostem, a tomu je nutné přizpůsobit i režim stavby. Pracuje se proto v časových intervalech v době traťových výluk, které ale nejsou 24 hodin denně,“ uvedl místostarosta Berouna. 


Poukázal přitom na to, že se městu podařilo prosadit, aby se pro rekonstrukci mostu využily právě tyto traťové výluky. Původně se totiž uvažovalo pouze o nočním režimu stavby, který by výrazně ovlivnil noční klid zdejších obyvatel. „Byl jsem zástupci realizační firmy ubezpečen, že práce probíhají dle harmonogramu a termín dokončení není ohrožen,“ dodal Michal Mišina.

Trhovci na berounském Husově náměstí nabízejí několik druhů ovoce, většinou je dovezené ze zahraničí.
České ovoce zmizelo z prodejních pultů


Lidé s tím ale spokojení nejsou. „Vidím je tady jen občas a moc jich není. Na jejich spočítání by mi stačila jedna ruka. Musíme chodit ve štěrku a já s tím mám problémy. Podívejte se na mé koleno. V sobotu jsem tady upadla a nikdo mi nepomohl. Protože tady nikdo nebyl,“ postěžovala si Marie Nesvačilová.