Mohou zde získat spací pytle i deky, navíc teplé oblečení. Podle zástupců berounské farní charity je však těchto prostředků, které ochrání lidi bez domova v chladném počasí, vážný nedostatek. „Cítíme vyšší zájem o pomoc, a to jak v denním centru, tak v terénním programu. Rozdáváme lidem nejen spací pytle, ale velký zájem je i o bundy a teplé boty. Je hodně lidí, kteří by o tyto věci stáli," konstatoval vedoucí terénního programu Jakub Dutka.

Farní charitě chybí nejméně dvacet spacích pytlů a dek. „Tento problém nás velmi pálí. Lidé toho loni darovali hodně. Nevíme, jestli se ze všeho nevydali. Každopádně děkujeme všem, kteří by mohli pomoci i letos," sdělil Jakub Dutka.

A kde mohou případní dárci deky, spací pytle a teplé oblečení předat? „Nejlépe v Denním centru pro osoby bez přístřeší, které se nachází v berounské Bezručově ulici. Obecně řečeno v komunitním centru," upřesnil vedoucí terénního programu. „Budeme se snažit vše co nejdříve rozdat potřebným. Samozřejmě všem děkujeme," uzavřel Jakub Dutka.

Místo předání darů:
Komunitní centrum
Bezručova 928
Beroun
Pondělí až pátek - 8 - 16 hodin
Sobota, neděle – kolem poledne

Farní charita hlásí nedostatek:

spací pytle, deky (ne péřové), teplé oblečení a teplé body