V akci s názvem Proměna se svěří do rukou vizážistek a nechají si upravit nejen účes, ale těší se i na odborné rady v péči o pleť a líčení.

Do akce Domečku Hořovice, odloučeného pracoviště Liteň se již přihlásily dvě maminky, které se o své děti starají na mateřské dovolené. „Těším se hlavně na líčení, vůbec to totiž neumím. Vždy, když jsem si namalovala řasy nebo oči, okolí změnu ani nepoznalo,“ přiznává Iveta Davidová z Litně. Na změnu se těší i maminka z Karlštějna.

„Od proměny očekávám, že budu moci nosit konečně jiný střih vlasů, než jsem měla dosud. Také bych se ráda dozvěděla, jak se mám o své vlasy starat,“ uvedla Pavla Směšná. Do konce roku se na Proměnu mohou přihlásit ještě další dvě ženy.

Skutečné proměně předcházelo setkání žen s vizážistkami. „Na první schůzce jsme si například ujasnili, do jaké barvy vlasů by vůbec nešly. Společně se pokusíme o přirozenou změnu s decentním líčením pro všední den,“ prozradila kadeřnice Janetta Hlaváčová s tím, že změna nyní jmenovaných maminek se uskuteční již tuto neděli.

Liteňské odloučené pracoviště Domečku Hořovice začalo připravovat aktivity pro děti i dospělé v loňském roce. „Nejdříve jsme museli najít vhodné prostory, které by vyhovovaly hygienickým požadavkům. Nakonec starosta Litně zajistil jednu místnost se sociálním zařízením. Do té doby jsme ale působili na ulici. Mohli jsme však například připravit letní tábor, karnevaly nebo velikonoční výstavu,“ popsala začátky liteňského působení Domečku Hořovice Eva Knopová.

„V Litni bychom chtěli vytvořit skupinku lidí, kteří budou mít možnost se společně scházet a pomáhat si. V obci se rýsují i větší prostory, kde by bylo možné zřídit keramickou dílnu, nebo něco podobného,“ pokračuje Eva Knopová.

Redakce Berounského deníku proměnu žen sleduje a čtenáři budou mít možnost v příštích týdnech posoudit, jak ženám změna účesu a líčení prospěla.