Nebezpečný úsek komunikace nad řekou Litavkou byl Povodím za stovky tisíc opraven. Jak jsme již informovali, právě vysoký nezajištěný břeh děsí obyvatele Lochovic už mnoho let a nyní doufají, že na zrekonstruovanou zeď bude také umístěno zábradlí. Přestože práce skončily na začátku července, bezpečnost se v Lochovicích nezlepšila. Místo zábradlí totiž vyčnívají z opěrné zdi jen železné patky.

„Moc mě mrzí, že silnice není lépe zajištěna. Když jsem viděla, že se začalo s opravou břehu, měla jsem velikou radost, že se konečně něco změní,“ říká Libuše Janochová z Lochovic, které právě v proudu Litavky před časem zemřel syn. „Vždyť se snad nejedná o tak horentní sumy,“ kroutí hlavou matka. Výhrady mají i další obyvatelé, ale většina z nich si raději nepřála být jmenována. „Už kvůli bezpečnosti chodců i řidičů bychom zábradlí uvítali,“ shodují se jednohlasně.

V průběhu rekonstrukce nám bylo vedoucím stavby sděleno, že do osazení patek zábradlím musí investovat obec. „Situace se ale změnila a oproti původnímu záměru se vedení Povodí Vltavy rozhodlo jeho instalaci zajistit,“ vysvětluje nyní technik Povodí Vltavy Zdeněk Košlík. Obyvatelé se podle něho dočkají zábradlí do konce měsíce.