„Když k nám poprvé přišla, měli jsme strach, ale časem jsme si ji oblíbili natolik, že se stala naší nejlepší učitelkou. V sedmé třídě jsme ji dostali za třídní učitelku, a to byla ta nejlepší věc, která nás na druhém stupni potkala. Na konci roku pro nás uspořádala nezapomenutelný třídní výlet. Jeli jsme na zámek Kozel a hráli jsme minigolf. Večer jsme přespali ve stanech. Tím si nás získala.“

Tak představují žáci lochovické školy třídní učitelku Janu Karáskovou v nominaci do ankety O nejoblíbenějšího učitele České republiky.

Účast v anketě s názvem Zlatý Ámos nyní patří nejen nominované učitelce z lochovické základní školy Janě Karáskové, ale i jejím žákům. „Musela jsem vybrat tři děti, které si připraví prezentaci. V pondělí 24. ledna se společně vypravíme do Prahy do poslanecké sněmovny a žáci budou mojí nominaci obhajovat. Porota určí postupující do dalšího kola.

Finále se koná v březnu a akce vrcholí plesem ministerstva školství,“ popsala účast ve Zlatém Ámosovi Jana Karásková, kterou žáci nominací příjemně překvapili. „Na každého, v každém zaměstnání, dolehne někdy pocit, jestli má jeho práce smysl. Nominace žáků je pro mne opravdovou vzpruhou,“ uzavřela učitelka z Lochovic.