Osud loděnického zámečku leží na srdci místním občanům. Z původně novorenesančního zámku se stalo torzo a občané Loděnice současný stav trápí. Řada z nich sice tuší, že novým majitelem zámku je movitý podnikatel z Ruska, který chce zámek přeměnit na luxusní hotel. Většina z nich je ale k jeho velkolepým plánům skeptická. „Bohužel takových majitelů již měl zámek několik, ale nikdy se s ním nic nedělalo, jen stále víc chátrá. Že to se zámkem někdo myslí vážně, uvěřím až v okamžiku, až uvidím nějakou stavební činnost,“ svěřila se obyvatelka Loděnice. S jejím názorem se ztotožnila i další obyvatelka Loděnice, Dagmar Kratochvílová. „Kdyby se zámkem dělali něco dřív, nemusel skončit v tak dezolátním stavu. Prý to koupil nějaký Rus, tak jsem zvědavá, jestli své plány nakonec uskuteční. Opravy totiž budou stát hromadu peněz,“ tvrdí Dagmar Kratochvílová.
Starostka Loděnice Erna Šimrová věří, že nový majitel zámku Andrej Kruglikov své plány splní. Ruský podnikatel žije již řadu let v České republice a s hoteliérstvím má letité zkušenosti. Podle informací Berounského deníku totiž provozuje hotel v Plzni. Podnikatel chce nadále využívat i přilehlé vinice. „Obecní úřad v Loděnici Andrej Kruglikov informoval, že chce vinice zachovat a víno využívat pro potřeby hotelu,“ uvedla starostka obce. Část vinic ale chce využít k výstavbě elektrárny pro potřebu hotelu.
Stavební úpravy na zámku jsou také podmíněné změnou územního plánu obce. „Místa, kde chce ruský podnikatel vybudovat parkoviště pro klienty, jsou nyní vedena jako louky a pastviny. Andrej Kruglikov již podal na obecní úřad žádost o změnu na občanskou vybavenost,“ uvedla starostka Loděnice Erna Šimrová.