„Předpokládáme, že místo vyčistíme do 15. května. Společně se zástupci Loděnice plánujeme i umístění zátaras, například kamenů, které by zabránili dalšímu vyvážení odpadu do této lokality,“ vysvětlil za Správu a údržbu silnic Kladno provozní náměstek František Frolík. Podle něj není možné předem vyčíslit náklady spojené s odstraněním skládky. „Předpokládáme, že se bude jednat o desítky tisíc korun. Přesná částka bude známá až po kompletním odvezení odpadu. Musíme počítat i s náklady za jeho uskladnění,“ dodal František Frolík s tím, že nepořádek bude ukládán na skládku ve Stašově.
Správa a údržba silnic Kladno společně se starostkou Loděnice podala na neznámého pachatele trestní oznámení. Stalo se tak i kvůli tomu, že minulý měsíc se na skládce objevili i uhynulá zvířata. „Případ je stále ve vyšetřování. V případě, že by se podařilo získat bližší informace k pachateli, hrozila by mu pokuta až do výše padesáti tisíc korun,“ uvedla tisková mluvčí berounských policistů Marcela Pučelíková.

Popelnice až po kolaudaci

V souvislosti s černou skládkou mezi Bubovicemi a Loděnicí se také objevily názory, že odpad na ni mohou odvážet lidé z bubovického satelitního městečka, kteří nemají zkolaudované domy, tím pádem nemohou mít u svých domovů ani popelnice. Podle odboru výstavby Městského úřadu Beroun budou novostavby zkolaudované až po kolaudaci místní komunikace. Její stavbu zajišťuje společnost Beco – Taco. Zástupci firmy sdělili Berounskému deníku, že v současné době je na odboru dopravy podána žádost o změnu stavby před dokončením. „Kolaudace komunikace bude možná až po vyřízení úpravy původního projektu. Při stavbě bylo třeba upřesnit některé detaily,“ konstatoval jednatel společnosti Beco – Taco Milan Beneš.

Zástupci Bubovic nabízejí spolupráci

Souvislost s černou skládkou zástupci Bubovic rázně odmítají. Spolupráci s Loděnicemi se ale nebrání. „Na rozhraní katastru Bubovice a Loděnice vzniká další nepovolená skládka. I když se jedná již o území Loděnice, při poslední svozu nebezpečného odpadu jsme zajistili odvoz pneumatik, starých záchodových mís a dalšího odpadu i z tohoto místa. Zástupcům Loděnic navrhneme umístění závory,“ uvedla starostka Bubovic Libuše Arnoldová. Jak dále uvedla, v žádném případě se nedá potvrdit, že by kdokoliv v Bubovicích obýval nezkolaudované domy. „Přesto nabízíme zájemcům igelitové pytle, které mohou naplnit odpadem. Obec zajistí jejich odvoz,“ dodala Arnoldová.