Děti jezdí každoročně na letní tábory pořádané v regionu i jeho okolí. Středisko má na starost zkušený skaut Lukáš Klimovič. Skautem je už od roku 2001.

Jak dlouho jste už vlastně ve skatu?
Ve skautu jsem tak už sedmnáct let. Dostal jsem se do něho ve svých jedenácti letech. Nyní mi je osmadvacet. Z řadového člena jsem se postupně stal vedoucím, pak jsem se dostal do okresní rady a nyní jsem jejím předsedou.

Co vám skauting a práce v něm přináší?
Je pravda, že té práce je vážně hodně. Někdy je člověk opravdu hodně unavený. Ale na druhou stranu mi přináší spoustu radosti. Když člověk vidí, jak jsou děti nadšené a jakou mají radost, že mohou do skauta chodit. Jak se radují z letních táborů a výprav.

Kolik máte v současné době členů?
Máme několik oddílů rozdělených do věkových kategorií. Členů máme celkem zhruba kolem 160.

Mají děti o členství ve skautu zájem, a nebo je problém je získat?
Už roky nemusíme dělat nábory na školách. Máme plné stavy. Dlouhodobě se nám totiž hlásí ohromné množství dětí. Skauting je v poslední době dost oblíbený. Je tedy ale pravda, že o členství dětí v našem skautu mají hlavně zájem jejich rodiče.

Čím si ten velký zájem vysvětlujete?
Děti si užijí hodně zábavy. Hrajeme různé hry, děti si u nás najdou kamarády, jsou v přírodě a provozují různé pro ně zajímavé aktivity, které by běžně jinde nezažily. Pro rodiče je zase skauting lákavý tím, že oproti jiným zájmovým aktivitám není drahý. My vybíráme roční poplatek ve výši 700 korun. Ostatní střediska ho mají hodně podobný.

Kde se s dětmi scházíte? Kde máte takové to svoje zázemí?
Klubovnu máme na berounské faře.

Blíží se konec roku, co plánujete na příští rok?
Většinou se jedná o běžné akce, které plánujeme už roky. Připravujeme různé střediskové výpravy i závody. Prostě tradiční akce. Každým rokem absolvujeme jeden velký závod. Ty velké závody jsou dva a střídají se ob rok. Každý rok je vždy jeden. Letos byl závod Světlušek a Vlčat. V příštím roce nás čeká Svojsíkův závod pro starší členy. Nejprve soutěžíme mezi sebou v rámci okresu. Ten, kdo vyhraje, postupuje dál do krajského kola. V případě, že se mu zadaří i v něm, tak postupuje do celostátního. My jsme se dostali nejdále do krajského kola.

Kdo má ve vašem středisku převahu? Chlapci a nebo děvčata?
Řekl bych, že je stav vyrovnaný. Přiměřeně stejný počet.