První sněhová nadílka a prodloužený víkend způsobily, že obchody a půjčovny lyžařských potřeb jsou doslova v obležení.

Lyžaři jsou již v pohotovosti

Netrpěliví zákazníci se chtějí narychlo vybavit vším potřebným, přičemž rozhodující je na prvním místě vždy cena.
„Hory jsou pro nás každoročně nákladnou záležitostí, takže hledáme takové obchody, kde lze vše pořídit rozumně. Děti nám stále ještě rostou, proto volím půjčovny,“ uvedla Petra Kašparová.

Stejně jako desítky dalších rodičů míří do prodejen, kde se může spolehnout na kompletní servis. Vzhledem k tomu, že kvůli loňské mírné zimě zaznamenali prodejci silný propad, řada z nich letos zareagovala a velice efektivně rozšířila nabídku produktů.

„Protože je doslova boom po snowboardech, kromě standardní výbavy jsme se letos zaměřili i na půjčování chráničů páteře, jež jsou velice důležitou pomůckou nejen pro začátečníky, ale lidi, kteří se jízdě na prkně věnují intenzivně,“ uvedl majitel provozovny Sport Kohout v Kladně Na Kovárně Jiří Myslivec. Stejně jako on se i jeho kolegové z oboru shodují v tom, že snowboarding a jízda na carvingových lyžích oproti klasice jednoznačně vedou.
Servisy mají také i dnes napilno

„Vybrat si u nás můžou naprostí začátečníci i profesionálové. Jsme připraveni poskytnout kompletní servis a radu nejen jednotlivcům, ale i školním kolektivům. Všichni od nás navíc obdrží potvzení o seřízení lyží. Jako jediní v regionu máme speciální stroj na broušení hran, což je pro kvalitní sjezd nezbytné,“ doplnil Jiří Myslivec.

Všichni, kteří mají hlouběji do kapsy a na hory vyjíždějí třeba jen jednou za rok, mají šanci využít příznivých cen. Servisy často kromě vybavení poskytují i boxy na lyže, které lze snadno upevnit i uzamknout na střeše auta.

 

Průměrné ceny výpůjček na 10 dnů:

Lyže komplet – 950 Kč
Snowboard komplet– 900 Kč
Carvingový komplet – 900 Kč
Dětský komplet, helma – 550 Kč
Běžky komplet – 600 Kč
Box na lyže – 700 Kč

(komplet = lyže, hůlky, boty)