Původně se uvažovalo pouze o zateplení, nakonec se ale přistoupilo k celkové rekonstrukci. „Věděli jsme, že je potřeba po padesáti letech opravit vše. Dělali jsme novou kanalizaci, elektřinu, nové topení i zateplení,“ řekl Michal Mišina, berounský místostarosta.

Vedle toho se zateplila i střecha, výměnou prošla i okna. To ale neznamená, že by už bylo hotovo. Rekonstrukce stále pokračuje. „Připravujeme environmentální zahrady, na které jsme získali dotaci, součástí budou herní prvky,“ podotkl místostarosta.

Podpořit opravenou mateřskou školu v soutěži může i veřejnost pomocí odkazu, který je k dispozici na webu berounského městského úřadu. Čas na hlasování je až do neděle 10. listopadu.

Do šestého ročníku soutěžní přehlídky Stavba roku Středočeského kraje 2019 se přihlásilo 20 staveb různých velikostí a funkcí. Ty potom bude hodnotit odborná porota.

Slavnostní rozdílení titulů se odehraje 11. listopadu. Hlavní cena je Stavba roku Středočeského kraje 2019, dále Cena hejtmanky Středočeského kraje, kterou získá stavba za největší přínos. V soutěži také získá jedna ze staveb Cenu veřejnosti.