Třicetiletá narkomanka a matka tří dětí prodávala v regionu drogu pervitin společně se svým devětadvacetiletým přítelem minimálně pět let. Policisté si pro ně došli domů do jejich obydlí.

„Kriminalisté se jejich případem zabývali od ledna letošního roku. Žena, která vychovávala tři děti, nakupovala pervitin se svým partnerem na různých místech v Praze a oba dále drogu distribuovali narkomanům nejen na okrese Beroun, ale také na Praze-západ a na území hlavního města Prahy," uvedla k případu mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Dvojice pochází z malé vesnice na Berounsku a drogovou trestnou činnost páchala nepřetržitě, nejméně po dobu pěti let. Za celé toto období si povedený pár prodejem pervitinu přišel na statisícové výdělky. Oba partneři pervitin také užívali.
Když si policisté pro ně do jejich obydlí došli, provedli u nich domovní prohlídku.

„Této prohlídce byl přítomen také Orgán sociálně právní ochrany dětí, který se bude nadále zabývat prostředím a podmínkami, ve kterých děti vyrůstaly, a následně rozhodne o jejich dalším osudu," upozornila Marcela Pučelíková.

Oba dealeři jsou nyní trestně stíháni pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Žena je stíhána na svobodě a její partner byl Okresním soudem v Berouně vzat do vazby.