Před osmi lety se Beroun rozrostl o tři nové, ovšem velmi neobvyklé obyvatele. V lesoparku Městská hora totiž představitelé města otevřeli medvědárium, ve kterém se zabydlely televizní hvězdy z oblíbeného večerníčku Méďové Václava Chaloupka.

Beroun od té doby nemá medvěda jen ve svém znaku, ale i v centru města. Ačkoli medvědárium měla zpočátku své odpůrce, dnes je chloubou všech Berouňanů. A jak zdravotní stav medvědích brášků nasvědčuje, ještě i dlouho bude. „Podle zvěrolékařů a zootechniků z plzeňské zoologické zahrady jsou všichni tři medvědi ve výborném zdravotním stavu a tak by se bez problémů měli dožít běžného medvědího věku, tedy 40 až 45 let,“ přiblížil zdravotní stav medvědů Jiří Besser. Lesopark Městská hora od doby, kdy se sem nastěhovali medvědi a město investovalo do dvou dětských hřišť, výrazně ožil. „Lesopark vyhledávají maminky s dětmi, jezdí sem školní výlety i rodiny z celé republiky. Výrazně vzrostl i zájem o městskou rozhlednu,“ dodal starosta Jiří Besser.

Jen některé menší děti bývají při návštěvě medvědária zklamané. Jedou se totiž podívat na roztomilá medvíďata z večerníčku, ale dočkají se třísetkilových šelem. Vývoj zkrátka nezastaví ani dětské sny a přání.