Každoročně si tuto oslavu nenechají ujít desítky lidí a zejména dětí. Její součástí je totiž vždy krmení medvědů. Když si jejich oslavu narozenin nenecháte ujít, uvidíte, jak milují šlehačku a hroznové víno, které mlsají doslova po kuličkách.

Na oslavu medvědích narozenin každoročně přijíždí také režisér Václav Chaloupek, který vždy přítomné baví svými historkami z natáčení večerníčků, ve kterých si medvědí bráškové zahráli hlavní roli. Medvědi svého nevlastního otčíma pozvají po čichu i po hlase a je vždy vidět, že z jeho přítomnosti mají radost, sám to také potvrdil, když besedoval s veřejností po krmení medvědů.

Letošní medvědí narozeninová oslava byla bez třetího brášky Vojty. Ten uhynul v roce 2016. Z původních tří méďů zůstali jen dva.

Trojice huňáčů žila nejprve u Václava Chaloupky, když ale povyrostli, nemohl se o ně už starat. Výběh na Městské hoře v Berouně byl podle filmaře i zástupců města nejlepším řešením. Do Berouna prostě patří. Symbol medvěda má město Beroun ve znaku i na svém praporu.