K novoročním tradicím patří v mnoha berounských rodinách procházka na Městskou horu a návštěva medvědária. Mnozí navíc nepřicházejí s prázdnou a přinášejí večerníčkovým hvězdám Kubovi, Vojtovi a Matějovi také něco na zub.

„Lidé nosí medvědům něco na přilepšenou v průběhu celého roku, během Vánoc a začátkem nového roku se ale laskomin sejde vždy víc,“ uvedl ředitel berounských technických služeb Luboš Kácel. Právě technické služby medvědárium provozují, a tak vědí, co medvědi dokáží za jeden den sníst.
Ačkoli přes zimu nemají méďové takový apetit, jako v teplejších měsících, přesto jim ošetřovatelé denně musí připravit pořádnou porci žrádla. Za každou podporu veřejnosti proto technické služby děkují. „Medvědi jsou nejšťastnější, když jim lidé přinesou piškoty, jablka, mrkev nebo jiné ovoce či zeleninu,“ upřesnil ředitel berounských technických služeb.

Režisér Václav Chaloupka, který s medvědími brášky natáčel populární večerníček a stal se tak na několik měsíců jejich adoptivním otcem, jim zapomněl vysvětlit pojem zimní spánek. A tak místo toho, aby chlupáči spokojeně podřimovali ve svých kotcích, skotačí ve výběhu. Díky tomu je na Městské hoře rušno i v zimě. „Lidé se aspoň mají na co dívat v průběhu celého roku. Medvědi sice nespí, ale je pravda, že teď zalézají dovnitř dříve a častěji podřimují,“ dodal Kácel.