Sváteční den tak někteří pejskaři strávili na kynologickém cvičišti v Hořovicích. Bylo jich několik desítek. 
„V kategorii ZZO (viz tabulka) reprezentovala klub Michaela Urxová s border kolií a vybojovala nádherné první místo," říká za pořadatele akce, kterým byla Základní kynologická organizace Hořovice, Eva Ráczová.

Jak dále uvedla, nejpočetnější zastoupení měli hořovičtí kynologové v kategorii ZZO1. Nejúspěšnější byla Julie Ráczová s dlouhosrstou kolií, která obsadila 3. místo s 87 body. S malou ztrátou bodů ji následovala Barbora Chocová s border kolií (4. místo s 85 body) a na paty jim šlapala Ilona Kolářová s královským pudlem (5. místo s 80 body). V kategorii ZM se umístila na krásném 5. místě Milada Chlustinová s fenou německého ovčáka.
„I dnes se ukázalo, že sportovní kynologie se hodí pro každou věkovou kategorii a pro každou velikost pejska," prohlásila Eva Ráczová.

Nejmladší závodnicí byla dvanáctiletá Julie Ráczová a naopak nejstarším účastníkem byl vyhlášený Zdeněk Jílek, který v letošním roce oslavil dvaasedmdesáté narozeniny. Na hořovickém závodu ve sportovní kynologii byla k vidění velká plemena jako jsou belgický ovčák a německý ovčák. Větší pozornost a obdiv si získali menší pejsci, které zastoupili čivava nebo parson russell terier.

„Poděkování patří organizátorům, sponzorům za překrásné ceny, divákům a hlavně závodníkům, že přijeli. Dalo by se říct, že se sjeli z celé republiky. Přijela se na nás totiž podívat a zazávodit si naše kamarádka z Lysé nad Labem," uzavírá Eva Ráczová.