Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Města letos investují do modernizace škol desítky milionů

Berounsko – Města a obce berounského regionu investovala v letošním roce do modernizace a rozšíření základních a mateřských škol už desítky milionů korun a další je ještě čekají. V Berouně patří k nejzásadnějším investicím rekonstrukce Mateřské školy Pod Homolkou, která si vyžádala 5,2 milionu korun. „Firma, která vyhrála výběrové řízení kompletně vyměnila ve čtyřech třídách rozvody vody, odpadu, topení a elektřiny včetně svítidel,“ uvedl starosta Berouna Ivan Kůs.

4.10.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Kucej

Další stavební úpravy tuto mateřskou školu čekají i v příštím roce, kdy zároveň oslaví 50 let své existence. Město připravuje zateplení celého objektu a . „V rámci 2. etapy rekonstrukce by bylo ideální řešit i rozšíření její kapacity,“ poznamenal místostarosta Berouna Michal Mišina.

Stavební práce se letos nevyhnuly ani Mateřské škole Vrchlického na Závodí, kde se v průběhu září dokončovala přístavba budovy za zhruba 1,3 milionu korun. Nový prostor využijí pedagogové jako zázemí, které dosud postrádali.

V Mateřské škole Sluníčko nechalo vedení města Berouna vyměnit topení včetně rozvodů. Tato akce nebyla nijak rozsáhlá a z městského rozpočtu si vyžádala částku, která nepřesáhla 250 tisíc korun. V další etapě se v této mateřské škole vymění kotle. Na tuto etapu se zpracovává projektová dokumentace. Beroun ale nezapomíná ani na školáky. V Základní škole na Wagnerově náměstí město nechalo vyměnila část oken. I tato investice odčerpala z městského rozpočtu zatím částku do 250 tisíc korun. Výměna zbývajících oken by se měla realizovat ještě letos.

Zkrátka nepřišla ani 2. základní a mateřská škola v Preislerově ulici, kde mají letos nainstalované nové přívody nízkého napětí pro podružné rozvaděče ve všech pavilonech a školáci získají i nové veřejné osvětlení v areálu školy. Celkové náklady se pohybují kolem 750 tisíc korun.

Do modernizace a rozšíření základních a mateřských škol investovalo v letošním roce desítky milionů i město Králův Dvůr. „V Základní škole v Počaplech jsme investovali do rekonstrukce kotelny dva miliony korun a necelý milion na první etapu výměny oken. U této budovy je situace poněkud komplikovanější, protože se jedná o kulturní památku. Zatím se nám s národním památkovým ústavem podařilo dojednat výměnu oken pouze u tří tříd,“ uvedl starosta Králova Dvora Petr Vychodil. Výměna oken je naplánována na přelom září a října. „Výuku práce nenaruší,“ poznamenal Petr Vychodil s tím, že v přidružené mateřské škole město rozšířilo venkovní dětské hřiště o nové atrakce.

V Základní a mateřské škole v Jungmanově ulici vedení Králova Dvora investovalo zhruba dva miliony do rozšíření kuchyně a jídelny. „Dalších šest milionů nás stojí zateplení tělocvičny a tři miliony investujeme do právě realizované rekonstrukce střechy stávající školní budovy,“ vypočítal starosta Králova Dvora zásadní investice do modernizace králodvorské základní školy s tím, že kolem půl milionu chce město ještě investovat do rozšíření příjezdové komunikace za školní budovu.

Nejvýraznější a největší investicí nejen letošního roku, ale vůbec v historii města, je výstavba nového školního pavilonu této školy za 130 milionů korun. Ten měl být podle plánu otevřen až v příštím roce, město už ale připravuje jeho kolaudaci. „Nový pavilon budeme kolaudovat už na konci října a ještě v letošním roce ho otevřeme,“ upozornil Petr Vychodil.

Autor: Romana Šimková

4.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Rezerva Králova Dvora se dočkala bodů

Ilustrační foto

Hausner: Tak vyrovnanou přestřelku nepamatuji

Na bronzový stupínek už vyskočil Stašov

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Okresní přebor fotbalistů nabírá na dramatičnosti.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

V berounské nemocnici skončilo sochařské sympozium

Beroun – Park berounské nemocnice se v sobotu stal dějištěm slavnostního zakončení druhého sochařského sympozia, které se zde konalo během letních měsíců za účasti dvanácti sochařů. Sympozium se konalo za účasti akademických sochařů Roberta Bučka, Veroniky Durové, Petra Fidricha, Kurta Gebauera, Žandy Gebauera, Jean-Paula Chablaise, Davida Janoucha, Josefíny Jonášové, Juraje Plieštika a Marie Šeborové.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení