Město Beroun se snaží situaci vyřešit ke spokojenosti místních obyvatel i těch, kteří ulici využívají k procházkám nebo sportování.

V současné době mohou auta v ulici Na Hrázi, která kopíruje řeku Berounku, jet standardní 50kilometrovou rychlostí. To se ovšem nelíbí těm, kteří v ulici bydlí i kteří ji využívají k vycházkám. Po zrušení obytné zóny si lidé začali stěžovat na rychle projíždějící auta a chtějí bezpečnost v této lokalitě.

„V ulici Na Hrázi, kde byla před časem zrušena obytná zóna a s ní i nejvyšší dovolená rychlost 20 kilometrů za hodinu, je nyní šance, že se její obyvatelé opětovného snížení rychlosti přece jen dočkají," uvedla mluvčí radnice Adéla Felklová.

„Upozornil jsem, že občané žijící v této lokalitě by snížení rychlosti z nynějších 50 kilometrů za hodinu na 30 uvítali, a požádal jsem odbor dopravy, aby se tímto problémem zabýval," řekl starosta města Ivan Kůs. Komunikace v ulici Na Hrázi totiž nesplňuje technické parametry obytné zóny, a tak lze snížení rychlosti v této oblasti vyřešit jedině zákazovou dopravní značkou. „Podmínkou snížení rychlosti v jakékoli oblasti města je souhlas Policie ČR. Budeme tedy s jejich zástupci o této možnosti jednat," doplnil vedoucí odboru dopravy Miroslav Jerling.

„Byla bych moc ráda, kdyby se rychlost v ulici snížila. Bydlím na Závodí a právě sem chodíme s dětmi jezdit na kole nebo venčit psa. Je to oblíbené místo řady Berouňáků a město by nám mělo zajistit bezpečnost," uvedla paní Eva.