Důchodci i děti byli na krajnici vozovky největšímu nebezpečí vystaveni hlavně časné z rána a večer.  Tomu je nyní konec.

„Máme tady nový chodník. Poprvé se v zimě nemusím bát o děti. Loňskou zimu jsem vždy trnula, zda se mi ze školy vrátí. Auta nedodržují předepsanou rychlost a jezdí tu zběsile," zhodnotila investici Marta Sýkorová z Levína.

Město  nechalo vedle frekventované silnice v Plzeňské ulici vybudovat po levé straně kilometr dlouhý chodník ze zámkové dlažby. Součástí této investiční akce, která trvala bezmála půl roku, bylo i zatrubnění strouhy u silnice.

„Jsem rád, že se nám tuto investiční akci díky dotaci podařilo zrealizovat. Chodník je hotový a nyní čekáme na jeho kolaudaci," uvedl starosta Králova Dvora Petr Vychodil.
Za výstavbu chodníku a zatrubnění strouhy v Levíně Králův Dvůr zaplatil necelých jedenáct milionů korun. Dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury   pokryla 85 procent nákladů.
V Králově Dvoře jsou ale i další lokality, kde životy dětí při cestě do školy ohrožují auta.

„Jednou z nich jsou Zahořany. Zde problémy s chodníkem řešíme už dva roky," upozornil starosta Králova Dvora.
Největší problém řeší město v Jungmannově ulici, kde stojí v místě plánovaného chodníku tři soukromé ploty.

„Jejich majitelé nám nechtějí ale potřebnou část pozemků odprodat,"  vysvětlil Petr Vychodil. Město proto výstavbu chodníku    v Zahořanech musí rozdělit na tři etapy.