„V radě jsme se dohodli, že jim dáme ještě příležitost, aby dlužné nájemné uhradili. Z tohoto důvodu jsme jim nájemní smlouvu prodloužili na dobu určitou, a to do 30. června. Když do té doby svůj dluh neuhradí, nájemní smlouvu jim město už neprodlouží a budou z bytů vystěhováni,“ uvedl k problému s neplatiči starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

V domě, kde neplatiči bydlí, musí představitelé Králova Dvora řešit daleko více problémů, a to zejména s nepřizpůsobivým chováním některých občanů. Ti dělají nepořádek nejen v domě, ale i v jeho okolí a ostatním slušným nájemníkům tím otravují život.

„Když jim někdo z nás řekne, aby zvedli zahozený papír či aby něco nedělali, tak to berou jako urážku a hned jsou napružení. Měli by si ale uvědomit, že tu nežijí sami,“ říká jedna z nájemnic v domě.

Na nepřizpůsobivé občany dohlíží i sociální pracovnice města. „Lidé, co tu bydlí, si stěžují na chování některých nájemníků a na nepořádek. Proto sem sociální pracovnice z města dochází a snaží se o to, abychom zde měli čisto. Někteří jí za to ale sprostě nadávají a dělají různé naschvály,“ dodala nájemnice s tím, že už i ona byla terčem jejich naschválů. Rozhodnutí radních města by tak mělo přispět k tomu, aby v domě byl pořádek.