„Od firmy Eko-kom naše město nakoupilo praktickou sadu tašek na tříděný odpad a jejich jednu sadu bezplatně poskytneme každé domácnosti, která platí místní poplatky za svoz komunálního odpadu," uvedl starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Sada, kterou město králodvorským domácnostem poskytne, obsahuje tři barevně odlišené tašky, a to žlutou na plast, modrou na papír a zelenou na sklo. Barva tašky odpovídá barvě kontejneru, do kterého se odpad ukládá. Navíc na každé tašce jsou obrázky a popisky věcí, které do ní a do kontejneru stejné barvy patří.

Všechny tašky jsou omyvatelné, po stranách pošité suchým zipem, tudíž je lze snadno přidělat k sobě a mít je doma vždy po ruce. S rozměry 35 x 50 x 26 cm se určitě vejdou do každého domu či bytu. Představitelé Králova Dvora doufají, že díky taškám se zvedne počet obyvatel, kteří třídí komunální odpad. Stále je totiž hodně lidí, kteří plastové lahve či sklo netřídí a vhazují je do svých popelnic.

„Vzhledem ke skutečnosti, že podíl nevytříděného odpadu v popelnicích a kontejnerech, který pochází především z domác¬ností, je stále vysoký, chceme touto akcí podpořit a popularizovat odpovědné nakládání s odpady v našich rodinách a domác¬nostech. Lidé tak mohou třídit odpad přímo do tašek v pohodlí svého domova. Také věříme, že barevné tašky potěší ty, kteří již třídí, a bude motivovat ty, kteří ještě třídit nezačali, či třídí jen částečně," vysvětlil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Komunální odpad doma třídíme už hodně let. Nechápu, jak někdo může ještě v této době vhazovat sklo a plasty do popelnic. Tašky se mi hodí, protože plastových a skleněných lahví je v naší domácnosti opravdu hodně. Je nás pět," poznamenala k třídění komunálního odpadu Monika Poláková.

Distribuce tašek na tříděný komunální odpad do domácností proběhne následujícím způsobem. „Pro obyvatele Králova Dvora jsou sady praktických tašek připraveny na městském úřadě na oddělení poplatků u paní Sinkulové a lidé je dostanou při placení místních poplatků za komunální odpad za rok 2014.

"Doufáme, že barevné tašky ulehčí a zpříjemní třídění všem, kteří tak již činí a pevně věříme, že k této bohulibé činnosti přivede také mnoho z Vás, kteří jste doposud váhali, zda se k četným řadám „třídičů" přidat či nepřidat," dodal Petr Vychodil.