Její součástí je odvodnění a izolace zámecké budovy a výsadba zeleně.

„Koncem listopadu proběhlo přesunutí velkého stanu. Ze zámeckého nádvoří byl přemístěn na asfaltovou plochu za zámkem. V současné době už dělníci provádějí zemní práce na odvodnění zámecké budovy," upozornil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.
Několik dnů dohlíželi na zemní práce v objektu králodvorského zámku archeologové a památkáři.

„Počítali jsme, že by zde archeologové mohli objevit i další historické nálezy, ale nakonec nic nenašli," poznamenal Petr Vychodil.
Kdy bude celá rekonstrukce zámeckého nádvoří dokončena je v současné době těžko odhadnutelné. Její přínos ale bude velký. Díky ní budou definitivně zachráněny vzácné fresky, které jsou na zdech zámeckých sklepeních. Na závěr akce se na nádvoří nové stromy, jejichž kořeny budou nasávat vlhkost.

Vzácné fresky byly vystaveny vlhkosti desítky let. Renesanční zámek z 16. století totiž sloužil všemu možnému. V jednu chvíli zde bylo umístěno výpočetní středisko Králodvorských železáren, pak zde působilo dokonce bytové družstvo. V prostorách sklepů, kde se fresky nacházejí byl například i sklad zeleniny.

„Je hezké, že se naše město o areál zámku stará. Škoda, že není v jiné části města. Byl by z něho moc hezký cíl procházek nás starých lidí," pronesla Simona Buchholcová.