Komise z výběrového řízení, které se uskutečnilo obálkovou metodou, vybrala firmu s nejnižší cenovou nabídku. Jednalo se již o druhé kolo výběrového řízení.
Zakázka na IV. etapu byla přidělena firmě, která ji provede za 1 795 256 korun. Tato finanční částka je bez daně z přidané hodnoty.

Firma byla vybrána až v druhém výběrovém řízení. Do prvního se nikdo s nabídkou nepřihlásil.

V rámci čtvrté etapy by se měli návštěvníci lesoparku dočkat lanovky i skluzavky u hřiště. Výstavba rozhledny, kterou má financovat Středočeský kraj, byla prozatím odsunuta.
„Lesopark Knihov ráda navštěvuji s dětmi. V zimě to v parku není ono, ale v v létě je v něm velmi příjemně. Těším se, co v něm zase naše město letos vylepší," poznamenala ke Knihovu Karla Prošková.

Obnova Lesoparku Knihov trvá už několik let. Představitelům města se na ni podařilo získat několik dotací. V rámci druhé etapy, která stála téměř šest milionů korun, se postavila lávka, chodník podél lesoparku a uskutečnil se výřez starých stromů a výsadba nových dřevin. V lesoparku je několik odpočinkových míst, u kterých jsou odpadkové koše.