Město Králův Dvůr nechalo na dětském hřišti v městské části Křižatky nainstalovat houpačky, prolézačky a jiné zábavní prvky a nad novým pískovištěm je zavěšená plachta pro jeho zastínění. Samozřejmostí byly i terénní úpravy. Nové zastínění a upravený terén má také dětské pískoviště na hřišti v lokalitě Levína a lanové centrum v Počaplech, u kterého město v rámci participativního rozpočtu postavilo moderní venkovní posilovnu. V Levíně město také nechalo rozšířit a zmodernizovat autobusovou zastávku.

„Ve Fučíkově ulici jsou dokončeny úpravy dvou přechodů pro chodce, které jsou nově nasvíceny moderním LED osvětlením, a mimo participativní rozpočet u nich město nechalo vybudovat také nové chodníky ze zámkové dlažby. Město už tak zrealizovalo převážnou část ze sedmi projektů participativního rozpočtu, které byly předmětem veřejného hlasování v březnové anketě,“ sdělila Deníku mluvčí radnice Romana Šimková.

„Kvůli koronavirové pandemii už několik týdnů čelíme mnoha omezujícím opatřením. Rád bych proto občany Králova Dvora něčím potěšil, a tak jsem se rozhodl, že město nezrealizuje jen ty vítězné, ale všech sedm projektů. Tento svůj návrh jsem předložil k projednání na zastupitelstvu města, a to ho jednohlasně schválilo,“ řekl Deníku před časem starosta města Petr Vychodil.