Ve městě je umísťování dětí do školek rok od roka těžší. „Letos se nám sice podařilo v městských mateřských školách umístit všechny přihlášené děti, ale musíme být připraveni i na budoucnost. Obce v blízkém okolí našeho města prochází mohutným stavebním rozvojem. Některé z nich ale nemají mateřskou školu a ani neplánují její výstavbu,“ uvedl starosta Králova Dvora Petr Vychodil a upozornil tak na takzvanou zápisovou turistiku. „Rodiče pak přihlašují děti i sami sebe k trvalému pobytu k příbuzným a známým žijícím v našem městě,“ dodal starosta.

Navrhovaná novostavba navýší celkovou kapacitu městských předškolních zařízení o dalších 48 míst a bude mít dvě podlaží. V přízemí bude vstupní hala, z které se bude po schodišti vstupovat do prvního patra s balkonem. Obě podlaží nabídnou šatny, sociální zařízení, herní a spací části s jídelním prostorem. V přízemí budou mít zaměstnanci k dispozici technickou místnost se zázemím. S financováním si město chce pomoct dotací, o kterou se chystá požádat.

Problematiku kapacity mateřských škol se radnice snaží řešit už několik let. Dva nové pavilony nechala přistavět také v mateřské škole Pod Hájem. Navíc minulý rok na přelomu října a listopadu se v králodvorském zámku otevřela pobočka školky Pod Hájem, která nabídla dalších 20 míst. Čtyři třídy v současnosti nabízí právě stávající školka na Preislerově náměstí v Počaplech, která vznikla přestavbou budovy bývalé speciální školy. První dvě třídy otevřely v roce 2018, další dvě v roce následujícím.