Ta začala v loňském roce výsadbou tisíců keřů a stromků v zámecké zahradě.

Letos budou pracovníci pověřené firmy keře i stromky sázet v několika městských lokalitách. K nim patří sídliště Nad Stadionem, sídliště Královský Horizont, mateřská škola, ve které město staví nový pavilon a další. Část zeleně bude vysazena i v Zahořanech.

„Na další etapě výsadby zeleně v lokalitě Králova Dvora, která celkově zahrnuje 23 tisíc keřů a stromů už pracovníci vybrané firmy začali dělat. Výsledky jejich práce prozatím nejsou vidět, protože upravují místa, kde budou zeleň sázet. Od uplynulého víkendu už pracují na jejich odplevelení. Herbicidy ošetřují plochu, kde budou stromky a keře vysazené," uvedl starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

První etapa výsadby zeleně, která proběhla v loňském roce, se týkala izolační zeleně v zámecké zahradě.
„Je to hezké, co město udělala s některými lokalitami díky výsadbě stromků a keřů. Nikdy bych ale neřekla, že to jsou tisíce a tisíce rostlinek. Ale jsou ještě malé. Těším se, až povyrostou," poznamenala k akci, kterou revitalizace zeleně v Králově Dvoře je, Milada Pokorná.

Ta současná etapa, kterou už město zahájilo minulý víkend, si vyžádá náklady ve výši 12 milionů korun. Prostředky na ni město opět čerpá z poskytnuté dotace.
„Součástí této etapy je také výsadba stromů a keřů v zámecké zahradě," upozornil starosta Králova Dvora.

Obyvatelé města se loni nemohli dohodnout, zda je výsadba izolační zeleně v zámecké zahradě pro město nějakým přínosem. Nyní už někteří z nich vědí, že ano.
„Jsem přesvědčen, že u nás v domech není taková prašnost jako dřív, a také si myslím, že díky zeleni je v této lokalitě větší vlhkost," svěřil se Karel Šik.

V roce 2015 proběhne v Králově Dvoře třetí etapa akce Revitalizace zeleně v Králově Dvoře.Výsadba se v tomto případě bude týkat i areálu zámku. Zejména jeho nádvoří.