Multifunkční areál pro děti i dospělé se staví v těsném sousedství místní víceúčelové sportovní haly, se kterou se propojí. Návštěvníci nového sportoviště tak budou moci využívat moderní zázemí sportovní haly. Nové sportoviště nahradí stávající škvárové hřiště a přispěje tak i ke zlepšení životního prostředí obyvatel této králodvorské lokality.

„Jsem ráda, že tady budou mít naše děti hezké sportoviště. Ten škvárový plácek nebyl nic moc. Když si na něm chlapci hráli, tak byla všude kolem spousta prachu, který děti dýchaly," poznamenala k výstavbě nového sportoviště Kateřina Procházková z Králova Dvora.

Tato poměrně náročná Investiční akce si vyžádá celkové realizační náklady ve výši dvaceti milionů korun. To je částka bez daně z přidané hodnoty. Město ale celou částku nebude platit ze svého. Na výstavbu multifunkčního sportovního areálu získali představitelé Králova Dvora dotaci z Regionálního programu Středních Čech.

Výstavba hřiště má být dokončeno do 31. května. „Ano, předpokládaný termín dokončení je konec května letošního roku," uvedl k rozjeté investiční akci starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Na novém sportovišti budou dva moderní tenisové kurty, hřiště na kopanou s umělou trávou, hřiště s umělým povrchem pro basketbal, volejbal nebo různá cvičení a horolezecká stěna. Projekt počítá i se šatnami, sprchami a toaletami, oplocením a místem pro parkování.