V květnu využilo městskou hromadnou dopravu o 14212 cestujících více než v dubnu. Díky tomu se tak zmírnil dopad rekonstrukce v Plzeňské ulici na dopravní situaci v Berouně.

Podle opatření, které přijal Beroun i Králův Dvůr, doprava zdarma skončila pro cestující s příchodem července. Během letních prázdnin za ni budou cestující opět platit. Zdarma by měla být opět od září.

Výrazný nárůst cestujících v městské hromadné dopravě ale přiměl město Králův Dvůr k rozhodnutí, že by mohla být zdarma po celou dobu rekonstrukce silnice v Plzeňské ulici, takže i o letních prázdninách. „Záměr jsme projednali na zastupitelstvu města, které ho schválilo. To samé ale musí udělat i zastupitelstvo Berouna. Požádal jsem proto město Beroun, aby náš návrh projednalo na červnovém zastupitelstvu. Do dnešního dne ale čekám na vyjádření. Dosud jsem žádné nedostal,“ vysvětlil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Protože je městská hromadná doprava v Králově Dvoře propojena i s tou v Berouně, musí se záměrem vedení Králova Dvora souhlasit i zastupitelé Berouna. Podle vyjádření starosty Berouna Ivana Kůse se návrh Králova Dvora nesetkal v Berouně s pozitivní odezvou. 

„Starosta Králova Dvora mi to sdělil. Já jsem mu pak zatelefonoval a řekl, že rada města nemá vůli měnit to, co se už rozhodlo. Když městská rada řekne, že ne, tak proč by se to dávalo k projednání zastupitelstvu. Starosta Králova Dvora ode mne měl informaci,“ uvedl starosta Ivan Kůs.

Lidé, kteří jezdí MHD pravidelně, byli s dopravou zdarma velmi spokojeni. „Bylo to fajn. Jezdím autobusem do práce z Velkého sídliště a syn na berounské gymnázium. Všimla jsem si, že je naše linka oproti uplynulým měsícům plnější. Autobusem jezdilo o dost lidí víc,“ konstatovala Karolína Pekárková z Berouna.

Dopravu zdarma ale využívali v květnu a červnu i ti, kteří MHD běžně nejezdí. „Autobusem jsem nejela hodně dlouho, ale když avizovali, že bude městská doprava zdarma, tak jsem to jednou zkusila a bylo to celkem pohodlné a ještě jsem ušetřila. Autem jsem jezdila akorát na nákup. Je škoda, že to přes léto zrušili,“ řekla Iveta Skoupá z Berouna.

Rekonstrukce silnice v Plzeňské ulici měla na území Berouna skončit 15. července a od 16. července se měla pokračovat v Králově Dvoře. Tak to bylo původně v plánu. Realita je ale jiná. Práce postupují pomalu a naplánovaný harmonogram se neplní. Podle nových opatření by se měla rekonstrukce silnice v Plzeňské ulici v Berouně protáhnout až do 20. srpna. O tom, kdy začne v Králově Dvoře, zatím nikdo nemluví.

Kvůli částečnému uzavření Plzeňské ulice došlo k určitým změnám autobusových zastávek. Autobusy nyní jezdí ulicemi Košťálkova, Třída Míru, Jungmannova a Bratří Nejedlých. Zastávky Beroun – sídliště a Beroun – Delvita jsou přemístěny do stanice Beroun – Velké sídliště. Linka MHD Beroun – Králův Dvůr “B” obsluhuje i zastávku Třída Míru a Jungmannova. Toto omezení je závislé na 
pracích na Plzeňské ulici a mělo by trvat pravděpodobně do 20. srpna.