„Dnes jsme předali takový základ jakéhosi nového knihovního regálu. Chceme, aby vznikl v Městské knihovně Beroun. Všechna díla se věnují ekologické tématice a lidé se mohou například dočíst, jak by se mohlo žít v moderním městě, o sdílené mobilitě či různých formách ekologičtější dopravy,“ upřesnila ředitelka nadace Lucia Štefánková.

Postupně by nadace, která se zaměřuje na ekologické projekty, chtěla v knihovně vytvořit celé oddělení zaměřené na environmetální tématiku. „Tento den jsme tedy předali prvních 42 knih,“ řekla ředitelka, která zároveň doporučila jednoho z autorů, a sice urbanistu Mikaela Colville-Andersena, jenž napsal knihu Copenhagenize. „V ní si mohou lidé přečíst, jak se za relativně krátký čas stalo z Kodaně město kol,“ dodala.

„Daru si nesmírně vážíme, protože knih opravdu vychází víc, než si naše knihovna může dovolit, a to nejen na témata, jako jsou udržitelný rozvoj a městská mobilita. Knihovna samozřejmě musí pokrývat veškerá odvětví lidského vědění, takže současný fond, který tato témata pokrývají, je sice reprezentativní, ale není dokonalý. Takže s přispěním Nadace Tipsport má k dokonalosti nakročeno a moc děkujeme,“ uvedla ředitelka knihovny Michaela Škeříková a zároveň dodala, že téma ekologie a udržitelnosti je velmi aktuální. „Je určitě třeba se v něm vzdělávat a prakticky jej převádět do svého života,“ řekla.

Nové knihy jsou v češtině a angličtině a lidé si je mohou vypůjčit už kolem začátku října. Nadace Tipsport se navíc zavázala, že bude do knihovny dodávat další knihy každé tři měsíce.