„Je to potřeba. Zajistit takový rozsáhlý program je dost náročné. Při těch letošních jsem se přesvědčil, že když se při nich zajistí také program pro mladé lidi, tak přijdou. Proto chci na těch příštích městských slavnostech zajistit zajímavý hlavní program pro mladé lidi i střední generaci," uvedl k městským slavnostem v Králově Dvoře starosta města Petr Vychodil.

Pořadatelé akce odhadují, že na slavnosti přišlo kolem dvou tisíc lidí.

„Odhaduji, že při ohňostroji jich bylo kolem patnácti set. Většina lidí přišla až v podvečer, kdy už nebylo takové vedro," poznamenal starosta.

Letošní městské slavnosti měl na starost místostarosta Králova Dvora Josef Antoniv a podle jeho kolegů, to byla hodně náročná práce. Na poslední chvíli musel dokonce zajistit odpovídající náhradu za Adama Mišíka. Zpěvák Voxel přilákal spoustu mladých lidí.

„V životě už jsem připravoval mnoho podobných akcí, a tak vím, že je to náročné. Dát dohromady celý program tak, aby se vešel do daného rozpočtu, zajistit kapely, pořadatelské služby a vše ostatní, to je práce," vysvětlil místostarosta Králova Dvora Jiří Oberfalzer.