Akce se zúčastnili především členové T.J. Sokol Komárov a obyvatelé osady Kleštěnice. Radnice zajistila rukavice a pytle, které byly připraveny u pytlomatu na náměstí.

„Komárov sice zajistil svoz sesbíraného odpadu, účastníci akce se většinou o odvoz postarali vlastními silami. Takže objem sesbíraného odpadu bohužel nelze zcela přesně určit,“ upřesnila zastupitelka městyse Markéta Křížová.

V řadách komárovského Sokola úklid iniciovala cvičitelka všestrannosti Bára Mikulová. A právě díky ní se do akce zapojili sokolské cvičitelky a turisté. I jim byly poskytnuty mapky s úklidovými místy.

Akce se celkem zúčastnilo asi 25 dobrovolníků, kteří se například ujali náměstí v Komárově. Uklízelo se v okolí Červeného rybníka a Jalového potoka. Došlo i na Dlouhé leče a odpadky zmizely z nedaleké osady Kleštěnice. Dobrovolníci se postarali i o odpadky podél komunikací u Sokolovic či pod Chlumem směrem na Osek.

„Městys si velice váží pomoci od všech dobrovolníků a děkuje jim za jejich čas a obětavost,“ dodala Markéta Křížová, která je také členkou Sokola.